Kstone Quadrant Shower Tray White 800x800mm
RRP £163.24
inc. VAT £195.89
£163.24
inc. VAT £195.89
In Stock: 7
Code: FB02474
MPN Code: KSQ80
Select Size
Optional Extras
- Lifetime guarantee covering all manufacturing defects
- Length: 800mm
- Width: 800mm
- Height: 45mm
- Slimline Tray
- Corner Waste
- Compatible with 90mm high-flow shower wastes with a tested flow rate of up to 32 litres per minute
Product Description
Kudos K Stone shower trays are composed of the best quality materials, including an acrylic capped skin that produces a wonderful high gloss white finish that is durable, impact resistant, and stain resistant, as well as a structural resin bonded stone infill that provides incredible stability.
Specification
| Brand | Oceana |
|---|---|
| Range | Kstone |
| Tray Shape | Quadrant Tray |
| Tray Type | Standard |
| Colour | White |
| Width | 800mm |
| Depth | 800mm |
| Height | 40mm |