Tavistock Acumen Wall Hung Vanity Unit & Basin Gloss Laurel Green 600mm
RRP £513.33
inc. VAT £616.00
£513.33
inc. VAT £616.00
In Stock: 0
Code: FB14485
Optional Extras
- 10 Year guarantee covering all manufacturing defects
- A unique handless design gives a sleek and elegant look for the Acumen furniture range
- Featuring a single drawer for ample storage
- Interchangeable trims behind door / door handleless profile
- Wide range of worktops, basin or countertop basins that are available to customise each unit
Products Included
Tavistock Acumen Wall Hung Unit Laurel Green 600mm
Code: FB14341
MPN Code: ACU600W.LRL
Qty Included: 1
View Product Tavistock Acumen Ceramic Rimmed Basin White 600mm
Code: FB11137
MPN Code: DC12061
Qty Included: 1
View Product Product Description
Acumen 600 wall mounted vanity unit offers style and substance, with clean lines, ample storage and a minimal cut-out handle, which allows for a smooth finish. Choose one of three on-trend finishes and complete with the handle trim of your choice. Acumen offers a wide breadth of unit sizes and styles including a wide range of worktops, basin or countertop basins that are available to customise each unit.
Specification
| Brand | Tavistock |
|---|---|
| Range | Acumen |
| Furniture Type | Wall Hung Vanity Unit |
| Colour | Laurel Green |
| Width | 600mm |
| Depth | 390mm |
| Height | 500mm |
| Download | Technical Data Sheet |