Tavistock Cadence Vanity Drawer Unit & Ceramic Basin Gloss Spruce 500mm
RRP £675.00
inc. VAT £810.00
£675.00
inc. VAT £810.00
In Stock: 2
Code: FB08865
- Handles and knobs sold seperately, please visit our handles section here
- Soft-close drawers allow for seamless and quiet closure
- Smaller proportions make this compact floorstanding unit perfect for the modern cloakroom or ensuite
- Available in multiple finishes
Products Included
Tavistock Cadence 2 Drawer Floor Unit Gloss Spruce 500mm
Code: FB08575
MPN Code: CA500F.GSP
Qty Included: 1
View Product Tavistock Cadence Ceramic Basin White 500mm
Code: FB05742
MPN Code: DC12011
Qty Included: 1
View Product Product Description
A clean and refreshingly uncomplicated design, Cadence’s angular form perfectly captures understated style.
Why compromise on style with this compact and practical unit that is ideal for cloakrooms, ensuites and smaller bathroom spaces.
Handles and knobs sold seperately, please visit our handles section here
Why compromise on style with this compact and practical unit that is ideal for cloakrooms, ensuites and smaller bathroom spaces.
Handles and knobs sold seperately, please visit our handles section here
Specification
| Brand | Tavistock |
|---|---|
| Range | Cadence |
| Furniture Type | Floor Mount Vanity Unit |
| Colour | Gloss Spruce |
| Width | 500mm |
| Depth | 420mm |
| Height | 830mm |
| Download | Cadence Aftercare Instructions |