Tavistock Cadence Wall Hung Vanity Unit & Ceramic Basin Gloss Spruce 600mm
RRP £664.17
inc. VAT £797.00
£664.17
inc. VAT £797.00
In Stock: 1
Code: FB08875
- Handles and knobs sold seperately, please visit our handles section here
- Soft-close drawers allow for seamless and quiet closure
- Smaller proportions make this compact floorstanding unit perfect for the modern cloakroom or ensuite
- Available in four finishes
Products Included
Tavistock Cadence 2 Drawer Wall Hung Unit Gloss Spruce 600mm
Code: FB08579
MPN Code: CA600W.GSP
Qty Included: 1
View Product Tavistock Cadence Ceramic Basin White 600mm
Code: FB05743
MPN Code: DC12012
Qty Included: 1
View Product Product Description
Introducing the Cadence 600 Wall Mounted Unit in the captivating Gloss Spruce finish. From Tavistock Bathrooms' Cadence collection, this piece brings a touch of natural beauty and modernity to your bathroom.. With its wall-mounted design, this unit maximizes space while providing ample storage for your bathroom essentials. The glossy white surface complements the Gloss Spruce accents, creating a visually striking combination. Meticulously crafted and built to last, the Cadence 600 Wall Mounted Unit in Gloss Spruce effortlessly combines functionality, makes it a standout piece in your bathroom.
Handles and knobs sold seperately, please visit our handles section here
Handles and knobs sold seperately, please visit our handles section here
Specification
| Brand | Tavistock |
|---|---|
| Range | Cadence |
| Furniture Type | Wall Hung Vanity Unit |
| Colour | Gloss Spruce |
| Width | 600mm |
| Depth | 420mm |
| Height | 460mm |
| Download | Aftercare Instructions |
| Download | Technical Data Sheet |