Tavistock Kew Tall Mirror Cabinet 400x800mm
RRP £191.67
inc. VAT £230.00
£191.67
inc. VAT £230.00
In Stock: 2
Code: FB14272
MPN Code: KWC4080
- 10 Year guarantee covering all manufacturing defects
- Soft-close doors
- Two adjustable timber shelves
- Adjustable hanging brackets
- Double sided mirror doors
- Mirrored side panels
Product Description
Combining elegant design with practical features, the Kew 400 Non-illuminated Mirror Cabinet brings both style and versatility to a wide range of bathroom interiors. Designed with adjustable shelves and hanging brackets, it easily accommodates your storage needs and layout. The double-sided mirrored doors feature soft close hinges, enhancing both convenience and luxury while contributing to a refined and tranquil bathroom environment.
Specification
| Brand | Tavistock |
|---|---|
| Range | Kew |
| Furniture Type | Mirror Cabinets |
| Colour | Aluminium |
| Width | 400mm |
| Depth | 140mm |
| Height | 800mm |
| Download | Technical Data Sheet |