Trojancast D Shaped Bath with 12 Jet Airspa System 1700x800mm
RRP £1829.17
inc. VAT £2195.00
£1829.17
inc. VAT £2195.00
Code: FB07125
- 12 Jet Air Spa System - 12 air spa jets at the bottom of the bath with heated blower
- Trojancast 4mm Lucite Acrylic
- Factory fitted bath legs and waste fitting
- Trojan baths feature a 30 year guarantee and a 2 year guarantee on the whirlpool & spa systems
Product Description
Specification
| Brand | Trojan |
|---|---|
| Range | D Shape |
| Bath Type | D Shape Bath |
| Length | 1700mm |
| Width | 800mm |
| Height | 550mm |
| Whirlpool System | 12 Jet Airspa |
| Bath Material | Trojancast Acrylic |
| Download | Whirlpool System Guide.pdf |