Trojan J Shaped Bath with 14 Jet Whirlpool System & Light 1700x750mm RH
RRP £1833.33
inc. VAT £2200.00
£1833.33
inc. VAT £2200.00
Code: FB08169
- 14 Jet Whirlpool System - 3 jets at each side and 4 jets at each end & light
- 4mm Lucite Acrylic
- Factory fitted bath legs and waste fitting
- Trojan baths feature a 25 year guarantee and a 2 year guarantee on the whirlpool & spa systems
Product Description
Specification
| Brand | Trojan |
|---|---|
| Range | J Shape |
| Bath Type | J Shape Bath |
| Length | 1700mm |
| Width | 750mm |
| Height | 550mm |
| Whirlpool System | 14 Jet Whirlpool |
| Bath Material | Standard Acrylic |
| Download | Whirlpool System Guide.pdf |